دوره های MBA

دوره های ارشد مدیریت کسب و کار MBA

MBA چیست؟

کارشناسی ارشد مدیریت کسب و کار (MBA) یک مدرک معتبر بین المللی است که برای توسعه مهارت های مورد نیاز در مشاغل و مدیریت طراحی شده است. ارزش MBA اما به دنیای تجارت محدود نمی شود. MBA همچنین می تواند برای کسانی که دنبال کار مدیریتی در بخش دولتی، صنعت خصوصی و سایر زمینه ها هستند مفید باشد.

بیشتر برنامه های MBA شامل یک برنامه درسی "اصلی" از موضوعاتی مانند حسابداری، اقتصاد، بازاریابی و همچنین دوره های انتخابی است که به شرکت کنندگان اجازه می دهد تا علایق شخصی یا شغلی خود را دنبال کنند. بعضی از مدارس نیاز دارند که داوطلبان MBA دوره کارآموزی را در یک شرکت یا سازمان بگذرانند، که این امر می تواند منجر به فرصت های شغلی مشخصی بعد از آن شود.

در دانشکده های مدیریت کسب و کار با کیفیت، معمولاً قبل از شروع برنامه MBA، داوطلبان حداقل چند سال تجربه کار حرفه ای دارند. همچنین از متقاضیان در خارج از ایران خواسته می شود که نمرات آزمون پذیرش مدیریت تحصیلات تکمیلی (GMAT) یا رکورد آزمونهای فارغ التحصیل (GRE)، ریز نمرات دانشگاهی، مرجع نامه و مقاله یا بیانیه ای را ارائه دهند که نشان دهنده این است که چرا آنها می خواهند MBA را دنبال کنند. انگلیسی زبانان غیر بومی معمولاً باید مهارت های انگلیسی کافی را با نمرات TOEFL یا IELTS یا تجربه قبلی علمی اثبات کنند. برای تحصیل در ایران نیازی به ارائه این موارد نیست و تمامی موارد به زبان فارسی ارائه می گردد. در دوره تجربه محور آیکیونت سابقه کار می تواند جایگزین مدرک تحصیلی باشد و متقاضیان می توانند با تجربه چندین ساله مدیریتی و ارائه رزومه خود می توانند برای دریافت MBA اقدام نمایند.

MBA در حال حاضر محبوب ترین برنامه مدرک حرفه ای در جهان است. امروزه بیش از 2500 برنامه MBA در سراسر جهان ارائه شده است. بیشتر آنها به انگلیسی ارائه می شوند. برنامه های MBA که برای اولین بار در دانشگاه های ایالات متحده در حدود قرن بیستم معرفی شده اند، دائما به روز رسانی می شوند تا مطابق با خواسته های زمانه باشند.

در حالی که برنامه های قدیمی دو ساله MBA هنوز به خصوص در ایالات متحده رایج است، اما برنامه های یک ساله محبوبیت بیشتری پیدا کرده اند. برنامه های نیمه وقت و آنلاین نیز برای متخصصانی که تمایل ندارند یا نمی توانند یک یا دو سال برای انجام یک برنامه تمام وقت زمانی اختصاص دهند، به طور گسترده در دسترس است. برنامه های اجرایی  (EMBA) MBA برنامه هایی نیمه وقت هستند که در مقایسه با نمونه های قدیمی MBA، متخصصانی با سالها تجربه مدیریتی را هدف قرار می دهند.

چه کسانی باید در دوره MBA شرکت کنند؟ و رشته ام بی ای برای چه افرادی مفید و خوب است؟

اگر دلتان میخواهد در آینده ی شغلی تان کارآفرین شوید و دوست دارید کسب و کار خودتان را شروع کنید، بی‌تردید مجموعه درس‌های رشته ی ام بی ای یکی از ملزومات آموزشی شما به حساب می آید.
اگر در شغل های مدیریتی یا سرپرستی مشغول به کار هستید و یا فکر میکنید این موقعیت‌ها در مسیر شغلیتان پیش‌ می آید، دوره MBA می‌تواند برای شما مفید و عالی باشد.
اگر از وضعیت ارتباط خود با همکاران یا مدیران مجموعه ی خود رضایت ندارید و یا فکر می‌کنید ارتباطات شغلی شما هنوز می‌تواند بهتر و کامل تر شود، قطعا دوره MBA می‌تواند در این زمینه کمک بزرگ و گرانبهایی برای شما باشد.

دوره مدیریت MBA یکی از دوره های آموزشی مدیریتی پررونق سالهای گذشته است. دوره ی ام بی ای بیشتر از صد سال است که قدمت دارد، با وجود اینکه تصویر و سرفصل‌های آن به مرور زمان تغییر کرده است.
MBA مخفف عبارت Master of Business Administration است و البته بعضی اوقات در نوشته‌های فارسی، آن را به صورت ام بی ای هم یادداشت می کنند‌.
 
دوره MBA  به کسانی اختصاص داده شده است که در جست و جوی دانش مدیریت هستند، اما در عرصه های دیگر تحصیل کرده‌اند. به همین دلیل، اکثر مخاطب های دوره ام بی ای، تحصیلات مهم و عمده ی خود را در سمت و سوی دیگری گذراندند و برای کامل شدن مهارتهای مدیریتی خود، رشته MBA را به شکل دانشگاهی یا در قالب دوره MBA در موسسه آموزش عالی آزاد و یا آکادمی های بین المللی دنبال می‌کنند.
شایان ذکر است آکادمی IQnet از قدیمی ترین ارائه دهنده های دوره های ام بی ای در ایران گواهی نامه های MBA را از موسسه آموزش عالی آزاد  همراه با گواهینامه وزارت علوم قابل ترجمه رسمی با تایید قوه قضاییه و وزارت خارجه و  همچنین از آکادمی بین المللی توف اینترنشنال با مهر  برجسته و قابلیت استعلام آنلاین به شما عزیزان ارائه می نماید.

کارشناسی ارشد مدیریت کسب و کار MBA ویژه دارندگان مدرک کارشناسی و بالاتر

MBA یک و دو ساله 

 • با مدرک وزارت علوم با استعلام رسمی در سامانه وزارت علوم VOHEC قابل ترجمه رسمی با تایید قوه قضاییه و وزارت خارجه
 • همچنین با مدرک بین المللی صادره از توف اینترنشنال TUV international آلمان و ثبت در RCBH ایتالیا با رجیستر و قابلیت رهگیری
 • دوره MBA در IQnet آکادمی توف اینترنشنال به دو صورت یک ساله معادل 360 ساعت و دو ساله معادل 720 ساعت ارائه می گردد.
 • در هر ترم بر اساس نوع دوره واحدهای آموزشی اختصاص می یابد و در پایان هر ترم، آزمون کتبی اینترنتی برگزار می گردد و یا دانش پذیران به ازای هر درس یک کار پروژه ای یا مقاله ارائه می نمایند.

گرایش ها:

 1. مدیریت اجرایی (Executive)
 2. مدیریت بازاریابی  ( Marketing )
 3. مدیریت فروش(Sales)
 4. مدیریت مالی ( Finance )
 5. مدیریت تولید ( Operation )
 6. مدیریت منابع انسانی ( Human Resources)
 7. مدیریت پروژه (Project)
 8. مدیریت تکنولوژی و نوآوري (Technology)
 9. مديريت كيفيت (Quality)
 10. مدیریت استراتژیک (Strategic)
 11. مدیریت بازرگانی (Commerce)
 12. مدیریت کارآفرینی(Entrepreneurship)
 13. مدیریت لجستیک (Logistics)
 14. برندینگ (Branding)
 15. ...
 • کسب مدرک معتبر یا کسب مهارت؟

کسب مدرک معتبر MBA و داشتن گواهی با اسم یک مدرسه کسب و کار معتبر انگیزه مهمی برای برخی از دانشجویان است. بی شک مدرک MBA به سابقه کاری و برند شخصی شما جلای خاصی خواهد داد و به شما اعتماد به نفس بالاتری هم خواهد بخشید اما آیا تمام کاربرد تحصیل MBA در کسب مدرک آن است؟ پاسخ ما یک نه قاطعانه است.

گرچه مدرک MBA در سرتاسر جهان و برای اکثر کسب و کار ها و شرکت ها در هر ابعاد و زمینه ای معتبر و مفید است اما هدف اصلی و تمرکز دوره MBA بر افزایش مهارت مدیریتی شما برای مواجهه با مشکلات بزرگ در فضای کسب و کار است. در حالی که اعتبار بالای مدارس کسب و کار معتبر و ارزش بالای تحصیل MBA به مدرک شما اهمیت زیادی می بخشد اما آنچه که شما در طول دوره تحصیل MBA کسب می کنید چیزی بیشتر از یک مدرک و گواهینامه است.

کسب مهارت های مدیریتی، توانایی در راه اندازی کسب و کار، برنامه ریزی برای سازمان ها، توسعه مهارت های فردی از جمله مذاکره، خلاقیت و نوآوری، ارتباطات فردی و اجتماعی و … به مراتب از کسب مدرک، ارزشمند تر و مهم تر است. نگاه یک کارآفرین بزرگ و یک مدیر موفق به تحصیل MBA کسب مهارت و توانایی است نه کسب مدرک زیرا مدرکی که با کسب توانایی همراه نشده باشد به خودی خود هیچ ارزشی ندارد حتی اگر از معتبر ترین دانشگاه جهان صادر شده باشد. شما نیز اگر به دنبال کسب مهارت و توسعه توانایی های فردی خود هستید مطمئن باشید در دوره MBA می توانید مهارت های خود را به خوبی بهبود ببخشید.

دوره های MBA یک ساله با مدرک بین المللی صادره از توف اینترنشنال TUV international با رجیستر و قابلیت رهگیری

مزایای گرفتن مدرک MBA

جان گرفتن شغل بندرت پیش می آید که در شغلتان دچار یکنواختی شوید کسب مدرک MBA توانایی این را دارد که شما را از افسردگی و کج خلقی دور کند، اهداف شغلیان را نوسازی کند و کمک کند به اهداف جدیدی فکر کنید. مدرک MBA میتواند سکوی پرتاب شما به شغل بهتری باشد.

افزایش اعتماد به نفس

افزایش اعتماد به نفس یکی از مهم ترین و بارزترین مزایای غیرمالی گرفتن مدرک MBA است. داشتن حس کامیابی، دانش و تبحر به دست آمده پس از گرفتن مدرک MBA به شما حس اعتماد به نفس می دهد.

اعتبار

شما از راه های مختلف میتوانید اعتبار و نیکنامی خود را در شرکت بالا ببرید، میتوانید در پروژه کاری داوطلب شوید و استعداد خود را شکوفا کنید و خودتان را به مدیریت ثابت کنید و همچنین میتوانید کسب و کار خود را راه اندازی کنید و با مدرک MBA برای خودتان اعتبار بخرید.

درآمد بالاتر 

شما با شرکت در دوره های MBA میتوانید به کسب و کارتان رونق بدهید و درآمدتان را افزایش دهید.

تمایز در هنگام استخدام

از آنجایی که امروزه سر یک جایگاه شغلی رقابت بالایی وجود دارد شما میتوانید با در دست داشتن مدرک MBA از دیگران جلوتر باشید و نظر مدیرعامل را تحت تاثیر دست آوردهای مدیریتی جلب کنید.

دوره های MBA غیرحضوری یک ساله معادل 360 ساعت

 • بدون برگزاری کلاس و صرفا از طریق ارسال محتوای آموزشی و ارزشیابی در پایان هر ترم
 •  برگزاری در قالب 3 ترم 4 ماهه - ترم آخر فعالیت پژوهشی است

دوره های MBA دو ساله با مدرک بین المللی صادره از توف اینترنشنال TUV international ایتالیا با رجیستر و قابلیت رهگیری 

دوره های MBA غیرحضوری دو ساله معادل 720 ساعت:

 • بدون برگزاری کلاس و صرفا از طریق ارسال محتوای آموزشی و ارزشیابی در پایان هر ترم
 •  برگزاری در قالب 6 ترم 4 ماهه - سال دوم فعالیت پژوهشی است
 • دوره های فشرده:
 • در دوره های فشرده هر دوره به صورت فشرده و در مدت زمان نصف مدت اصلی و با هزینه ای مشابه برگزار می گردد.
 • شرایط ثبت نام هر دوره:
  • نقد یا اقساط در طول مدت دوره که هماهنگی توسط حسابداری انجام خواهد شد.

شهریه دوره های MBA :

 • جهت استعلام هزینه دوره غیرحضوری MBA یکساله و بیشتر با ما تماس بگیرید. 
 • مدارک دوره ها از وزارت علوم تحقیقات و فناوری، قابل ترجمه رسمی با تایید قوه قضاییه و وزارت خارجه با ثبت در سامانه vohec وزارت علوم و قابل استعلام هستند.
 • همچنین مدارک دوره ها به زبان انگلیسی، از توف اینترنشنال آلمان تحت اعتبار rcbh ایتالیا، با مهر برجسته رجیستر بین المللی و با قابلیت رهگیری مشابه دوره های حضوری صادر میگردند. 

نحوه ثبت نام:

 • جهت شرکت در دوره های فوق لازم است مدارک مورد نیاز (تصویر شناسنامه / تصویر کارت ملی / تصویر آخرین مدرک تحصیلی) را ایمیل نمایید تا جهت انجام هماهنگی با شما تماس گرفته شود.
 • جهت هماهنگی و کسب اطلاعات بیشتر با شماره 02188747909 تماس گرفته یا به IQnet.ir at gmail.com ایمیل بزنید.

CERTIFICATE های بین المللی این دوره ها از توف اینترنشنال با اعتبار جهانی و ثبت در rcbh.net که مرجع بین المللی اعتباردهنده به توف اینترنشنال می باشد، صادر می گردند.

دوره های MBA
فرم ثبت نام

مشاهده اطلاعات دوره دکتری مدیریت کسب و کار DBA

دوره های MBA

جهت تماس با ما وارد این لینک شوید