دوره های MBA

دوره های ارشد مدیریت کسب و کار MBA

دوره هایMBA چیست؟

کارشناسی ارشد مدیریت کسب و کار (دوره های MBA) یک مدرک معتبر بین المللی است که برای توسعه مهارت های مورد نیاز در مشاغل و مدیریت طراحی شده است. ارزش دوره های MBA اما به دنیای تجارت محدود نمی شود. مدرک MBA همچنین می تواند برای کسانی که دنبال کار مدیریتی در بخش دولتی، صنعت خصوصی و سایر زمینه ها هستند مفید باشد. در آکادمی آیکیونت پذیرش دوره های ام بی ای بر اساس سوابق شغلی و تحصیلی می باشد.

بیشتر دوره های MBA شامل یک برنامه درسی "اصلی" از موضوعاتی مانند حسابداری، اقتصاد، بازاریابی و همچنین دوره های انتخابی است که به شرکت کنندگان اجازه می دهد تا علایق شخصی یا شغلی خود را دنبال کنند. بعضی از مدارس نیاز دارند که داوطلبان مدرک MBA دوره کارآموزی را در یک شرکت یا سازمان بگذرانند، که این امر می تواند منجر به فرصت های شغلی مشخصی بعد از آن شود.

در دانشکده های مدیریت کسب و کار با کیفیت، معمولاً قبل از شروع دوره های MBA، داوطلبان حداقل چند سال تجربه کار حرفه ای دارند. همچنین از متقاضیان در خارج از ایران خواسته می شود که نمرات آزمون پذیرش مدیریت تحصیلات تکمیلی (GMAT) یا رکورد آزمونهای فارغ التحصیل (GRE)، ریز نمرات دانشگاهی، مرجع نامه و مقاله یا بیانیه ای را ارائه دهند که نشان دهنده این است که چرا آنها می خواهند دوره MBA را دنبال کنند. انگلیسی زبانان غیر بومی معمولاً باید مهارت های انگلیسی کافی را با نمرات TOEFL یا IELTS یا تجربه قبلی علمی اثبات کنند. برای تحصیل در ایران نیازی به ارائه این موارد نیست و تمامی موارد به زبان فارسی ارائه می گردد. در دوره های آیکیونت سابقه کار کنار مدرک تحصیلی ملاک می باشد و متقاضیان می توانند با تجربه چندین ساله مدیریتی و ارائه رزومه و مدارک تحصیلی خود، برای ثبت نام MBA اقدام نمایند.

MBA دوره های در حال حاضر محبوب ترین برنامه مدرک حرفه ای در جهان است. امروزه بیش از 2500 برنامه MBA در سراسر جهان ارائه شده است. بیشتر آنها به انگلیسی ارائه می شوند. دوره های MBA که برای اولین بار در دانشگاه های ایالات متحده در حدود قرن بیستم معرفی شده اند، دائما به روز رسانی می شوند تا مطابق با خواسته های زمانه باشند.

در حالی که برنامه های قدیمی دو ساله دوره MBA هنوز به خصوص در ایالات متحده رایج است، اما برنامه های یک ساله محبوبیت بیشتری پیدا کرده اند. برنامه های نیمه وقت و آنلاین نیز برای متخصصانی که تمایل ندارند یا نمی توانند یک یا دو سال برای انجام یک برنامه تمام وقت زمانی اختصاص دهند، به طور گسترده در دسترس است. برنامه های اجرایی دوره (EMBA) MBA برنامه هایی نیمه وقت هستند که در مقایسه با نمونه های قدیمی دوره MBA، متخصصانی با سالها تجربه مدیریتی را هدف قرار می دهند.

چه کسانی باید در دوره های MBA شرکت کنند؟ و رشته ام بی ای برای چه افرادی مفید و خوب است؟

اگر دلتان میخواهد در آینده ی شغلی تان کارآفرین شوید و دوست دارید کسب و کار خودتان را شروع کنید، بی‌تردید مجموعه درس‌های رشته ی ام بی ای یکی از ملزومات آموزشی شما به حساب می آید.
اگر در شغل های مدیریتی یا سرپرستی مشغول به کار هستید و یا فکر میکنید این موقعیت‌ها در مسیر شغلیتان پیش‌ می آید، دوره های MBA می‌تواند برای شما مفید و عالی باشد.
اگر از وضعیت ارتباط خود با همکاران یا مدیران مجموعه ی خود رضایت ندارید و یا فکر می‌کنید ارتباطات شغلی شما هنوز می‌تواند بهتر و کامل تر شود، قطعا دوره های MBA می‌تواند در این زمینه کمک بزرگ و گرانبهایی برای شما باشد.

دوره مدیریت MBA یکی از دوره های آموزشی مدیریتی پررونق سالهای گذشته است. دوره ی ام بی ای بیشتر از صد سال است که قدمت دارد، با وجود اینکه تصویر و سرفصل‌های آن به مرور زمان تغییر کرده است.
MBA مخفف عبارت Master of Business Administration است و البته بعضی اوقات در نوشته‌های فارسی، آن را به صورت ام بی ای هم یادداشت می کنند‌.
 
دوره های MBA  به کسانی اختصاص داده شده است که در جست و جوی دانش مدیریت هستند، اما در عرصه های دیگر تحصیل کرده‌اند. به همین دلیل، اکثر مخاطب های دوره ام بی ای، تحصیلات مهم و عمده ی خود را در سمت و سوی دیگری گذراندند و برای کامل شدن مهارتهای مدیریتی خود، رشته MBA را به شکل دانشگاهی یا در قالب دوره های MBA در موسسه آموزش عالی آزاد و یا آکادمی های بین المللی دنبال می‌کنند.
شایان ذکر است آکادمی IQnet از قدیمی ترین ارائه دهنده های دوره های ام بی ای در ایران گواهی نامه و مدرک MBA را از موسسه آموزش عالی آزاد  همراه با گواهینامه وزارت علوم قابل ترجمه رسمی با تایید قوه قضاییه و وزارت خارجه و  همچنین از آکادمی بین المللی توف اینترنشنال با مهر  برجسته و قابلیت استعلام آنلاین به شما عزیزان ارائه می نماید.

کارشناسی ارشد مدیریت کسب و کار MBA ویژه دارندگان مدرک کارشناسی و بالاتر

دوره های MBA یک و دو ساله 

 • با مدرک وزارت علوم با استعلام رسمی در سامانه وزارت علوم VOHEC قابل ترجمه رسمی با تایید قوه قضاییه و وزارت خارجه
 • همچنین با مدرک بین المللی صادره از توف اینترنشنال TUV international آلمان و ثبت در RCBH ایتالیا با رجیستر و قابلیت رهگیری
 • دوره های MBA در IQnet آکادمی با مدارک وزارت علوم و مدرک بین المللی توف اینترنشنال به دو صورت یک ساله و دو ساله معادل 400 ساعت و 800 ساعت ارائه می گردد.
 • در هر ترم دوره های MBA بر اساس نوع دوره واحدهای آموزشی اختصاص می یابد و در پایان هر ترم، آزمون کتبی اینترنتی برگزار می گردد و یا دانش پذیران به ازای هر درس یک کار پروژه ای یا مقاله ارائه می نمایند.

گرایش ها:

 1. مدیریت اجرایی (Executive)
 2. مدیریت بازاریابی  ( Marketing )
 3. مدیریت فروش(Sales)
 4. مدیریت مالی ( Finance )
 5. مدیریت تولید ( Operation )
 6. مدیریت منابع انسانی ( Human Resources)
 7. مدیریت پروژه (Project)
 8. مدیریت تکنولوژی و نوآوري (Technology)
 9. مديريت كيفيت (Quality)
 10. مدیریت استراتژیک (Strategic)
 11. مدیریت بازرگانی (Commerce)
 12. مدیریت کارآفرینی(Entrepreneurship)
 13. مدیریت لجستیک (Logistics)
 14. برندینگ (Branding)
 15. ...

گرایش های MBA مورد تایید وزارت علوم 
 

1-مدیریت   هنر
2-مدیریت   تجاری و برند سازی
3-مدیریت   فروش
4-مدیریت   بازاریابی
5-مدیریت   املاک و مستغلات
6-مدیریت   مراکز آموزشی 
7-مدیریت   روابط عمومی
8-مدیریت   مهمانداری هواپیما
9-مدیریت   هتلداری
10-مدیریت   جهانگردی و گردشگری
11-مدیریت   اجرایی 
12-مدیریت   حقوق کاربردی
13-مدیریت   برنامه ریزی
14-مدیریت   مالی و سرمایه گذاری
15-مدیریت   مالی و حسابداری
16-مدیریت   شهر سازی
17-مدیریت   امور اداری و سازمانی
18-مدیریت   گمرکی
19-مدیریت   دیجیتال مارکتینگ
20-مدیریت   ورزشی
21-مدیریت  راهبردی و سازمانی کوچینگ
22-مدیریت  بازاریابی و فروش طلا و جواهر
23-مدیریت   بورس و سرمایه گذاری
24-عمران سازه

 • کسب مدرک معتبر یا کسب مهارت؟

کسب مدرک معتبر دوره های MBA و داشتن گواهی با اسم یک مدرسه کسب و کار معتبر انگیزه مهمی برای برخی از دانشجویان است. بی شک مدرک دوره های MBA به سابقه کاری و برند شخصی شما جلای خاصی خواهد داد و به شما اعتماد به نفس بالاتری هم خواهد بخشید اما آیا تمام کاربرد تحصیل MBA در کسب مدرک آن است؟ پاسخ ما یک نه قاطعانه است.

گرچه مدرک دوره های MBA در سرتاسر جهان و برای اکثر کسب و کار ها و شرکت ها در هر ابعاد و زمینه ای معتبر و مفید است اما هدف اصلی و تمرکز دوره های MBA بر افزایش مهارت مدیریتی شما برای مواجهه با مشکلات بزرگ در فضای کسب و کار است. در حالی که اعتبار بالای مدارس کسب و کار معتبر و ارزش بالای تحصیل MBA به مدرک شما اهمیت زیادی می بخشد اما آنچه که شما در طول دوره تحصیل MBA کسب می کنید چیزی بیشتر از یک مدرک و گواهینامه است.

کسب مهارت های مدیریتی، توانایی در راه اندازی کسب و کار، برنامه ریزی برای سازمان ها، توسعه مهارت های فردی از جمله مذاکره، خلاقیت و نوآوری، ارتباطات فردی و اجتماعی و … به مراتب از کسب مدرک، ارزشمند تر و مهم تر است. نگاه یک کارآفرین بزرگ و یک مدیر موفق به تحصیل MBA کسب مهارت و توانایی است نه کسب مدرک زیرا مدرکی که با کسب توانایی همراه نشده باشد به خودی خود هیچ ارزشی ندارد حتی اگر از معتبر ترین دانشگاه جهان صادر شده باشد. شما نیز اگر به دنبال کسب مهارت و توسعه توانایی های فردی خود هستید مطمئن باشید در دوره های MBA می توانید مهارت های خود را به خوبی بهبود ببخشید.

آیا من به دوره های MBA نیاز دارم؟

انتخاب یک یا دو سال برای تحصیل در رشته MBA یک تعهد بزرگ است.اما مزایای زیادی وجود دارد که سبب می شود تحصیل MBA برای شما ارزش داشته باشد.

بر اساس داده های فایننشال تایمز، فارغ التحصیلان برنامه های برتر MBA در جهان اغلب پس از اتمام تحصیلات خود درآمد سالانه پیش از MBA خود را حداقل 90 درصد افزایش می دهند.

اگر به دنبال ارتقاء، مسئولیت های رهبری بیشتر و درآمد بیشتر هستید، مدرک MBA یک راه آزمایش شده برای صعود از پله های شغلی است.

پیوستن به یک برنامه MBA به شما امکان می دهد با متخصصان بخشهای مختلف و احتمالاً فرهنگهای مختلف نیز ارتباط برقرار کنید. آشنایی با همکلاسی های خود و کادر آموزشی ارتباطات تجاری ثروتمندی را ارائه می دهد که با کارآموزی موجود در بسیاری از برنامه های MBA تقویت می شود.

دوره های MBA یک ساله با مدرک وزارت علوم قابل ترجمه رسمی و مدرک بین المللی صادره از توف اینترنشنال TUV international با رجیستر و قابلیت رهگیری

جان گرفتن شغل بندرت پیش می آید که در شغلتان دچار یکنواختی شوید کسب مدرک دوره های MBA توانایی این را دارد که شما را از افسردگی و کج خلقی دور کند، اهداف شغلیان را نوسازی کند و کمک کند به اهداف جدیدی فکر کنید. مدرک دوره های MBA میتواند سکوی پرتاب شما به شغل بهتری باشد.

افزایش اعتماد به نفس

افزایش اعتماد به نفس یکی از مهم ترین و بارزترین مزایای غیرمالی گرفتن مدرک MBA است. داشتن حس کامیابی، دانش و تبحر به دست آمده پس از گرفتن مدرک MBA به شما حس اعتماد به نفس می دهد.

اعتبار مدرک MBA 

شما از راه های مختلف میتوانید اعتبار و نیکنامی خود را در شرکت بالا ببرید، میتوانید در پروژه کاری داوطلب شوید و استعداد خود را شکوفا کنید و خودتان را به مدیریت ثابت کنید و همچنین میتوانید کسب و کار خود را راه اندازی کنید و با مدرک MBA برای خودتان اعتبار بخرید.

درآمد بالاتر با مدرک MBA 

شما با شرکت در دوره های MBA میتوانید به کسب و کارتان رونق بدهید و درآمدتان را افزایش دهید. از این رو بسیاری از افراد مدرک MBA را راهی برای کسب درآمد بیشتر میدانند.

تمایز در هنگام استخدام

از آنجایی که امروزه سر یک جایگاه شغلی رقابت بالایی وجود دارد شما میتوانید با در دست داشتن مدرک MBA از دیگران جلوتر باشید و نظر مدیرعامل را تحت تاثیر دست آوردهای مدیریتی جلب کنید.

دوره های MBA غیرحضوری یک ساله 

 • آموزش مجازی و ارزشیابی در پایان هر ترم
 •  برگزاری در قالب 3 ترم 4 ماهه - ترم آخر فعالیت پژوهشی یا اجرایی است

دوره های MBA دو ساله با مدرک وزارت علوم قابل ترجمه رسمی و مدرک بین المللی صادره از توف اینترنشنال TUV international آلمان ثبت در rcbh ایتالیا با رجیستر و قابلیت رهگیری 

دوره های MBA غیرحضوری دو ساله :

 • آموزش مجازی و ارزشیابی در پایان هر ترم
 •  برگزاری غیرحضوری
 •  سال دوم فعالیت پژوهشی یا اجرایی است
 • دوره های فشرده:
 • در دوره های فشرده هر دوره به صورت فشرده و در مدت زمان کمتر برگزار می گردد.
 • شرایط ثبت نام هر دوره:
  • نقد یا اقساط در طول مدت دوره

شهریه دوره های MBA :

 • جهت استعلام هزینه دوره غیر حضوری MBA یکساله و بیشتر با ما تماس بگیرید. 
 • مدارک دوره های یکساله ام بی ای از وزارت علوم تحقیقات و فناوری، قابل ترجمه رسمی با تایید دادگستری، قوه قضاییه و وزارت خارجه با ثبت در سامانه vohec وزارت علوم و قابل استعلام هستند.
 • همچنین مدارک دوره ها به زبان انگلیسی، از توف اینترنشنال آلمان تحت اعتبار rcbh ایتالیا، با مهر برجسته رجیستر بین المللی و با قابلیت رهگیری مشابه دوره های حضوری صادر میگردند. 

نحوه ثبت نام جهت شرکت در دوره و کسب مدرک MBA :

 • جهت شرکت در دوره های فوق لازم است مدارک مورد نیاز (تصویر شناسنامه / تصویر کارت ملی / تصویر آخرین مدرک تحصیلی) را ایمیل نمایید تا جهت انجام هماهنگی با شما تماس گرفته شود.
 • جهت هماهنگی و کسب اطلاعات بیشتر با شماره 02188747909 تماس گرفته یا به IQnet.ir at gmail.com ایمیل بزنید.

CERTIFICATE های بین المللی این دوره ها علاوه بر وزارت علوم از توف اینترنشنال با اعتبار جهانی و ثبت در rcbh.net که مرجع بین المللی اعتباردهنده به توف اینترنشنال می باشد، صادر می گردند.

دوره های MBA
فرم ثبت نام

مشاهده اطلاعات دوره دکتری مدیریت کسب و کار DBA

دوره های MBA

جهت تماس با ما وارد این لینک شوید